Otóż co się kryje, pod tą dla niektórych tajemniczą nazwą...
Stymulatory tkankowe to rodzaj preparatów, których działanie oparte jest na odbudowy skóry, poprzez stymulacje wytwarzania głównych jej składników czyli kolagenu oraz elastyny. Przemysł kosmetologiczny ciągle się rozwija, a na rynku pojawia się coraz więcej preparatów, z których każdy przystosowany jest do innego problemu skóry.
Głównymi substancjami które znajdują się w stymulatorach tkankowych są: nieusieciowany kwas hialuronowy- czyli taki jaki wytwarza naturalnie nasz organizm, hydroksyapatyt wapnia, kwas L-polimlekowy, kolagen czy aminokwasy. Stymulatory tkankowe jest to świetne rozwiązanie dla osób które chcą w naturalny sposób, spowolnić procesy starzenia, odbudować ubytki skórne, podnieść owal twarzy Czy po prostu się w bardzo naturalny sposób odmłodzić.
Efektów po zastosowaniu stymulatorów tkankowych nie należy mylić z efektami z zastosowaniem wypełniaczy, ponieważ znacząco się różnią od siebie. Stymulatory tkankowe odbudowujący skórę sprawiają że efekt końcowy jest bardzo naturalny, bez przerysowania, i utrzymuje się długo. Natomiast wypełniacze w postaci głównie usieciowanego kwasu hialuronowego, to nic innego jak tak zwane implant skórny który chwilowo wypełni nam ubytek, ale nic nie odbuduje ani nie zastymuluje. W związku z tym kiedy kończy się działanie wypełniacza, skóra wraca do stanu sprzed zabiegu i potrzebuję kolejnego wypełnienia.
Najlepszym rozwiązaniem dla osób, które bardzo upierają się przy zastosowaniu wypełniaczy, lub dla których serial stymulatorów tkankowych nie przyniesie zadowalającego efektu bo na przykład skóra jest bardzo zniszczona i trzeba zadziałać naprawdę zdecydowanie, proponuję najpierw ją naprawić. Stymulatory tkankowe to swoistego rodzaju rusztowanie dla skóry, która potem doskonale przyjmie wypełniacz. Mocna skóra udźwignie ciężki kwas hialuronowy w postaci wypełniacza. Jeśli skóra jest słaba w złej kondycji i bardzo zniszczona, wypełniacz przyniesie efekt odwrotny, kwas hialuronowy lubi się przemieszczać i nie będzie wyglądał korzystnie na zniszczonej twarzy z ubytkami.
Reasumując. Przy bardzo zniszczonych skórach najpierw robimy stymulatory, a następnie, Jak skóra będzie już odbudowana i w dobrej kondycji można zrobić wypełniacz. Wtedy będzie miało to większy sens i efekt końcowy będzie świetny.
Dzięki zastosowaniu stymulatorów tkankowych możemy oczekiwać następujących efektów:
- efekt poprawy jakości skóry, jędrności oraz gęstości, besma ruszania oraz zmiany rysów twarzy
- przywrócenie dobrej kondycji skórze, związanych z upływem czasu
- odbudowa ubytków skórnych związanych ze starzeniem się skóry. - ogólna rewitalizacja i odmłodzenie